چرا گياه خوار باشيم؟


تغذیه گیاهی نگرشی جدید برای بشریت نیست، بلکه با تاریخ پیدایش انسان بر روی کره زمین آغاز شده است. اجداد ما از میوه ها، دانه ها و ریشه های گیاهان استفاده می کردند و با همین غذاهای ساده و سالم هزارhن سال بر روی زمین می زیستند و هیچ گاه دچار بیماریهای ناشناخته امروزی نشدند. بررسی های انجام شده بر روی ساختار فیزیکی و فیزیولوژیکی انسان از جمله دهان، وضعیت فک ها، طول روده ها و نوع هورمون ها و آنزیم های گوارشی انسان نشان می دهد که تغذیه گیاهی سازگار ترین نوع تغذیه برای انسان است.

امروزه در جهانی زندگی می کنیم که غذا بیشتر از جنگ افزارها انسان را به کام مرگ می کشاند. بیشترین علت مرگ و میر انسانها، بیماریهای قلبی عروقی و انواع سزطانها هستند که ریشه در تغذیه ناسالم دارند.

ارتباط میان تغذیه و سلامت جسمی و ذهنی انسان مدتهاست که به اثبات رسیده است. انرژی بدن ما از غذایی که به طور روزانه مصرف می کنیم بدست می آید که خود باعث شکل گیری توانایی فکر کردن و عمل کردن در بدن انسان می شود. با توجه به تاثیر غذا بر جسم، ذهن و روح و در نهایت عملکرد ما انسان ها، بخردانه است که از غذایی به دور از هر گونه خشونت، همراه با شفقت و رحم و دوستی به همه موجودات زنده ای که شاد زندگی کردن حق آنهاست استفاده کنیم.

با توجه به فراوانی نعمت و رحمت خداوند مهربان همچون میوه جات، سبزیجات، لبنیات، غلات و ... وجود کشتارگاه های صنعتی خارج از شهر یک خشونت غیر ضروری است که اگر همین کشتار گاه ها در میادین اصلی شهر با دیوارهای شیشه ای بودند مسلما نیمی از مردم جهان به گیاهخواری روی می آوردند. چه دلخراش است دیدن کشتار دسته جمعی حیوانات بی گناه، شنیدن صدای فریاد درد و نگاه پر از ترس و هراسی که در تیغه سلاخی گم می شود تا آنها لقمه لذیذی شوند بر سر سفره مردمانی که برای سیر شدن، آنها را انتخاب کرده اند...

داشتن لقمه ای لذیذ انسانها را مبدل به ماشین حیوان کشی کرده است که روزانه 380 میلیون و سالانه 140 میلیارد حیوان را قربانی تمایلات خود می کنند. از گاو، گوسفند و شتر تا سگ، گربه و خوک و از خروس، مرغ و جوجه تا ماهی، خرچنگ و هشت پا.